Movie Theater Hell: When Everyone Breaks The Rules, Give Up.
Bad Customer Service: No-Show And Lies

Comments

seija

Rite-Aid is trying to trim expenses by reducing the number of different label stock it has to buy. Food is required to have the cost per ounce (at least in Calif.), so therefore everything gets a unit cost, whether by weight or quantity. I really hate the last one, it's 72 cents per 100, so since there's 500, it will cost more. I can already hear the crusty "But it said 72 cents on the price tag!"

The comments to this entry are closed.